Jednoranová guľovnica KEVIN – kaliber 22 Hornet

Hmotnosť zbrane 2400 g. Kaliber .22 Hornet určený predovšetkým na lov škodnej a drobnej zveri. Dĺžka hlavne je 510 mm čo je pre tento náboj minimálna dĺžka na spoľahlivú prácu náboja. Celková dĺžka zbrane je 900 mm. Na hlavni je weaver lišta na osadenie optiky prípadne kolimátora. Kladivko disponuje bezpečnostným odskokom, ktorý automaticky blokuje nežiadúci dopad na zápalník. Pokiaľ nie je stlačená spúšť, kladivko sa neoprie o zápalník ani pri páde zbrane. Na hmatníku kladivka sa nachádza excentrický valček pre lepšie ovládanie pri založenej optike. Samozrejmosťou je aj manuálna poistka ako druhé istenie, ktorá po zaistení sa postaví medzi zápalník a kladivko. Odpor spúšte (chod) je staviteľný. Všetky zbrane majú vyťahovače. Telo zbrane je vyrobené z ušľachtilých ocelí, trieskovým obrábaním (nie odliatky) a povrchovou úpravou: karbonitridácia. Ústie disponuje závitom M14x1,25. Kedže ide o zbraň z lôžkovým záverom, nie je pre rozloženie zbrane potrebné žiadne náradie.

 

 

Upozornenie !

 

 

Tieto stránky sú prevažne určené odborníkom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva, športovým strelcom, poľovníkom a členom ozbrojených zložiek.

 

Prezeraním našich stránok potvrdzujete, že máte viac ako 18 rokov a ste držiteľom zbrojného preukazu, alebo zbrojnej licencie.