Jednoranová guľovnica KEVIN – 300 AAC Laminated

Zbraň svojou hmotnosťou 2000 g predurčená na dlhodobé prechádzky po revíroch , pre dámy i pánov. Kaliber .300 AAC BLK plne postačuje svojím výkonom na všetku u nás lovnú zver. Konštrukcia náboja pochádza z náboja .223 Rem. a to skrátením nábojnice a zakrčkovaním nábojnice na priemer .308. Výkonovo takmer zhodný z nábojom 7,62×39 ( pre bližšie informácie pozri balistické tabuľky). Výrobcom zbrane je doporučené strelivo od českého výrobcu S&B. Dĺžka hlavne je 410 mm čo je pre tento náboj optimálne. Celková dĺžka zbrane je 800 mm. Na hlavni je weaver lišta na osadenie optiky prípadne kolimátora. Kladivko disponuje bezpečnostným odskokom, ktorý automaticky blokuje nežiadúci dopad na zápalník. Pokiaľ nie je stlačená spúšť, kladivko sa neoprie o zápalník ani pri páde zbrane. Na hmatníku kladivka sa nachádza excentrický valček pre lepšie ovládanie pri založenej optike. Samozrejmosťou je aj manuálna poistka ako druhé istenie, ktorá po zaistení sa postaví medzi zápalník a kladivko. Odpor spúšte (chod) je staviteľný. Telo zbrane je vyrobené z ušľachtilých ocelí, trieskovým obrábaním (nie odliatky) a povrchovou úpravou: karbonitridácia. Ústie disponuje závitom M14x1,25. Keďže ide o zbraň z lôžkovým záverom, nie je pre rozloženie zbrane potrebné žiadne náradie.

 

 

Upozornenie !

 

 

Tieto stránky sú prevažne určené odborníkom v oblasti výroby a predaja zbraní a streliva, športovým strelcom, poľovníkom a členom ozbrojených zložiek.

 

Prezeraním našich stránok potvrdzujete, že máte viac ako 18 rokov a ste držiteľom zbrojného preukazu, alebo zbrojnej licencie.